Чотири важливі поради, на які варто звернути увагу 💜
1. Дитина вміє робити все, що відповідає його віку.
Якщо це маленькі діти 2-3 років, то вони мають вміти ходити в туалет або попросити словами/жестами про допомогу, можуть пити з чашки, намагаються їсти самостійно, з цікавістю допомагають одягатись, а також грають з однолітками деякий час.

2. Психологічна готовність дитини.
Її не можна визначити тільки за віком. Зазвичай вік, в якому дітей відводять в дитячий сад, збігається з кризою 2-3 років. Тому в садочок потрібно йти або до кризи, або після. Якщо ви помічаєте за дитиною прикмети кризи, наприклад капризи, то варто почекати. У цьому віці він починає усвідомлювати своє власне «я» і хоче проявити самостійність вперше в житті, тому побудувати з ним спілкування буде важче, ніж зазвичай. І похід в дитячий сад обернеться для нього додатковим стресом.

3. Уміння дитини залишатися без мами.
Спробуйте залишити його з бабусею чи дідусем на якийсь час і спостерігайте за реакцією. Не турбуйтеся, в перший час він буде плакати і шукати маму. Якщо через невеликий проміжок він перемикається на іншу діяльність – можна спокійно відводити в садочок.

4. Уміння знаходити спільну мову з іншими дітьми і дорослими. Заводьте друзів на дитячому майданчику, кличте їх в гості і спостерігайте, як він з ними спілкується, як організовує спільну діяльність і чи може якийсь час грати з іншими дітьми без уваги дорослих.
Але найправильнішим буде прийти та поспілкуватись з вихователями і перейнятися атмосферою садочка ✨