Згідно з Податковоим кодексом України ви можете компенсувати до 18% вартості навчання дитини через податкову знижку.

Податкова знижка – це сума, на яку зменшується оподатковуваний дохід. Щоб її отримати, потрібно до кінця календарного року, наступного за звітним, подати декларацію та пакет документів до податкової служби за місцем вашої реєстрації. Компенсація від держави надійде вам протягом 60 днів.

Порядок отримання податкової знижки

1) Оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім'ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

2) Оформляти податкову знижку краще тому члену родини, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату в сім'ї, оскільки розмір податкової знижки безпосередньо залежить від суми сплачених податків. Від так, саме на цього члена родини має бути оформлений договір на освітні послуги і ним мають здійснюватися безпосередньо платежі.

3) Розмір податкової знижки складає 18 % від вартості навчання. Під час розрахунку відшкодування враховуються фактичні витрати понесені у звітному році.

4) За 2018 рік можна отримати компенсацію лише тих витрат, що були понесені після 28 липня 2018 року, коли набули чинності відповідні зміни до Податкового кодексу, а податкову знижку за понесені витрати у 2019 році можна буде оформити і отримати у 2020 році.

5) Документи для отримання компенсації за минулий рік слід подати до податкової служби не пізніше 31 грудня наступного року.

6) Особа, яка хоче отримати виплату, повинна відповідати наступним критеріям:
мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код);
сплачувати податок на доходи фізичних осіб (НЕ бути приватним підприємцем) ;
розмір річної заробітної плати повинен бути вище суми податкової знижки.